Türkiye'de dijital bankacılık sisteminin dünü, bugünü ve geleceği üzerine bir analiz
An analysis on the past, present, and future of digital banking system in Turkey
  1. Tez No: 891651
  2. Yazar: ZEKİ ÇON
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FEYZA ARICA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu çalışma, Türkiye'de dijital bankacılığın gelişimi üzerine kapsamlı bir analiz sunmaktadır. Bankacılık sektörünün evriminden başlayarak, dijital bankacılığın yükselişi ve benimsenmesi sürecini ayrıntılı bir şekilde inceler. Dijital bankacılığın getirdiği yenilikler ve avantajlar, özellikle müşterilere sağladığı kolaylık ve erişilebilirlik gibi, detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Ayrıca, Türkiye'deki dijital bankacılık uygulamaları ve bunların genel bankacılık gelişimi içindeki yerleri ayrıntılı olarak analiz edilmektedir. Türkiye'deki dijital bankacılığın güçlü ve zayıf yönlerinin yanı sıra fırsatlar ve tehditler de değerlendirilmekte, böylece sektörün gelecekteki yönü hakkında önemli bir bakış açısı sunulmaktadır. Bu çalışma, Türkiye'deki dijital bankacılık sektörünün mevcut durumunu anlamak ve potansiyelini değerlendirmek için önemli bir kaynak sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
This study provides a comprehensive analysis of the development of digital banking in Turkey. Starting from the evolution of the banking sector, it meticulously examines the rise and adoption of digital banking. The innovations and advantages brought by digital banking, particularly its convenience and accessibility to customers, are thoroughly discussed. Additionally, digital banking applications in Turkey and their place within the overall banking development are analyzed in detail. The strengths and weaknesses of digital banking in Turkey, along with opportunities and threats, are evaluated, providing valuable insights into the future direction of the sector. This study serves as an important resource for understanding the current state and assessing the potential of the digital banking sector in Turkey.