Einstein metrics on bundles over quaternionic-Kähler manifolds
Kuaterniyonik-Kähler manifoldları üzerindeki demetler üstünde Einstein metrikleri
- Tez No: 909289
- Danışmanlar: DOÇ. DR. CRAIG CHARLES VAN COEVERING, DOÇ. DR. HANDAN YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
Bu tezde, 4n-boyutlu bir kuaterniyonik Kähler baz manifoldu üzerinde tanımlı, rankı üç olan bir demet üstünde Einstein metriklerini inceliyoruz. Demet üstünde Riemann metrikleri ve işareti (4n,3) olan sözde-Riemann metrikleri tanımlayarak, konneksiyon formları buluyoruz ve onların eğriliklerini hesaplıyoruz. Daha sonra eğrilikleri büzüp, Ricci eğriliklerini elde ediyoruz. Son olarak, Ricci eğriliğinin sıfır olması durumunu inceliyoruz ve sonuçlarımızı literatürdeki sonuçlarla karşılaştırıyoruz.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we investigate the Einstein metrics on a rank-three bundle defined over a 4n-dimensional quaternionic Kähler base manifold. Defining Riemannian metrics and pseudo-Riemannian metrics of signature (4n,3) on the bundle, we find the connection forms and calculate their curvatures. Then, we obtain the Ricci curvatures by contracting the curvatures. Finally, we examine the case of Ricci curvature zero and compare our results with the results in the literature.