Kulüplerde stratejik pazarlama yönetimi ve Kemer Golf ve Country kulübünde uygulama
Strategic marketing management in clubs and an application in Kemer Golf and Country club
  1. Tez No: 92020
  2. Yazar: ZELİHA ESER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DAVUT AYDIN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 300
Özet
Ağırlama sektörünün ana etkinlik merkezlerinden birisi olan kulüpler üyeleri için vardır. Üyelerinin istek ve ihtiyaçlarını tatmin etmek ve hızla gelişen rekabetin üstesinden gelebilmek için, stratejik pazarlama yönetimine oldukça fazla önem verilmektedir. Stratejik pazarlama yönetim süreci stratejik analiz, stratejik planlama, uygulama ve stratejik kontrolden oluşmaktadır. Kulüplerin bazı yönleri ile diğer ağırlama işletmelerinden farklılık göstermesinden dolayı stratejik pazarlama yönetimi uygulanırken bu farklılıklar göz önünde bulundurularak, her bir fonksiyonun üzerinde mümkün olduğu kadar detaylı bir şekilde çalışmak gerekir. ıı
Özet (Çeviri)
Clubs, one of the main activity centres in the hospitality industry, exist for their members. Because of satisfying their members, needs and wants and overcoming rapidly growing competition, great importance has been given to strategic marketing management. Strategic marketing management process is formed from strategic analysis, strategic planning, implementation and strategic control functions. Since clubs somewhat differ from other hospitality business, strategic marketing management functions have been applied by considering these differences and it is necessary to work on each function as much detailed as possible.