Gümüşhane Üniversitesi'ndeki paydaşların güvenlik görevlilerine yönelik tutumlarının üniversitenin imajına ve itibarına olan etkileri
The effects of stakeholders' attitudes toward security personnel at gümüşhane university on the image and reputation of Gümüşhane University
- Tez No: 920207
- Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN ÖZARSLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, İletişim Bilimleri, Public Relations, Communication Sciences
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gümüşhane Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 83
Özet
Kurumsal itibar ve kurumsal imaj kavramları gerek özel sektör firmaları gerekse kamu kurumları tarafından oldukça önemsenen değerlerdir. Bir kurumun diğer paydaşlar açısından değeri, o kurumun imajı ve itibarıyla ilgili bir meseledir. Gümüşhane Üniversitesi de diğer birçok kurum gibi vizyon ve misyonunda belirlenen amaçlar doğrultusunda varlığını sürdürmektedir. Bu hedeflerin gerçekleşmesinde kurumun itibarı ve imajının önemli bir rolü bulunmaktadır. Bir kurumun toplum nezdindeki imajı ve itibarı iyileştikçe; kurumun hedeflerine ulaşma potansiyeli artmaktadır. Bu çalışmada, Gümüşhane Üniversitesi'nde çalışan güvenlik görevlilerine ilişkin tutumların, kurumun itibarı ve imajına nasıl etkileri olduğu analiz edilmiştir
Özet (Çeviri)
Corporate reputation and corporate image are highly valued concepts by both private sector companies and public institutions. The value of an organization from the perspective of other stakeholders is a matter related to the image and reputation of that organization. Gümüşhane University, like many other institutions, continues its existence in line with the goals determined in its vision and mission. The reputation and image of the institution play an important role in achieving these goals. As the image and reputation of an institution improve in the eyes of society, the potential for the institution to achieve its goals increases. In this study, the effects of attitudes towards security personnel employed at Gümüşhane University on the institution's reputation and image have been analyzed