Sosyal medya pazarlama uygulamalarının marka farkındalığına ve tekrar ziyaret etme niyetine etkisi: Zincir otel işletmeleri üzerine bir araştırma
The effect of social media marketing practices on brand awareness and revisit intention: A research on chain hotel enterprises
  1. Tez No: 928176
  2. Yazar: İLKE GÜLİZ GIRAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. GÖZDE SEVAL ERGÜN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, Tourism
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Sosyal medya pazarlaması günümüzde herkesin başvurduğu çok yaygın ve etkili bir araç haline gelmiştir. İşletmelerin düşük maliyetlerle ve kolayca kullandıkları bu platformlar, marka tanıtımları sağlarken sadık müşteri kitlesi kazandırarak karlılıkların artmasına sebep olmaktadır. Pek çok sektörde olduğu gibi turizmde de marka reklamları sosyal medya üzerinden yayınlanarak satış promosyonları yapılmaktadır. Sosyal medya pazarlaması, turizm açısından reklam amaçlı kullanılmakta ve bu durum pazarda mevcut olan potansiyel misafirlerde marka farkındalığı yaratmakta ve misafir tercihlerinde istikrara sebep olmaktadır.
Özet (Çeviri)
Social media marketing has become a very common and effective tool that everyone uses today. These platforms, which businesses use easily and at low costs, provide brand promotions and increase profitability by gaining loyal customer base. As in many sectors, brand advertisements are published on social media and sales promotions are made in tourism. Social media marketing is used for advertising purposes in terms of tourism and this situation creates brand awareness in potential guests in the market and causes stability in guest preferences.