Artificial neural network and their use in android smartphones
Yapay sinir ağlari ve bunlari android akilli telefonlarda kullanim
- Tez No: 934820
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AYÇA KURNAZ TÜRKBEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
Yapay sinir ağı, insan duygularını tanıma alanı olarak kabul edilir. akıllı telefon kullanımı. Bu dönemde ve yakın gelecekte çok önemli bir konudur. Konuşmayı ve konuşmayla ilgili duyguları tanıyarak sağlık alanında ilerleme kaydedilebilir. Akıllı telefonların artık ayrılmaz bir parça haline geldiğini düşünürsek. Bugün hayatımızda, bu nedenle akıllı telefon kullanımı insan sensörünün göze çarpmayan bir parçası olarak kabul edilir Önerilen öğrenme algoritmaları bu bağlamda kullanıldığından ve oluşturulduğundan izleme ve insan duygularını tanımak için akıllı telefonun sensör cihazlarıyla entegre edilebilirler, yüz ifadeleri, konuşma analizi ve telefonun sensörleri gibi. Bu yöntemlerin tümü kullanılabilir. Kullanılarak kullanılan bir akıllı telefona atfedilen insan duygularını tanımak Android sistemi. İnsanların duygusal durumları ile hastalık oranları arasında bir bağlantı vardır. nabız ve kalp atış hızı; burada sistem, kalp atış hızı ve insan konuşma bilgilerini entegre eder Dört tür duygu olduğundan testlerde doğruluk elde etmek için tek bir sistemde toplanmıştır. kızgın, mutlu, üzgün ve normaldirler. İşlemin akıllı telefon tarafından yapıldığı yer ve yapay sinir sistemi ve veriler Bluetooth aracılığıyla sunucuya gönderilir.
Özet (Çeviri)
The artificial neural network is considered the field of recognizing human emotions through the use of a smartphone. It is a very important topic in this period and the near future, as it can be advanced in the health field by recognizing speech and the feelings associated with it, considering that smartphones have now become an integral part. In our lives today, therefore, the use of a smartphone is considered an unobtrusive part of human sensor monitoring, as the proposed learning algorithms were used and created in this context, and they can be integrated with the smartphone's sensor devices to recognize human emotions, such as facial expressions, speech analysis, and the phone's sensors. All of these methods can be used. To recognize human emotions attributed to a smartphone, which is used using the Android system. There is a link between the emotional state of humans and the rate of pulse and heart rate, wherein the system integrates heart rate and human speech information into a single system, to obtain accuracy in the tests, as there are four types of emotions, which are angry, happy, sad and normal. Where the processing is done by the smartphone and the artificial nervous system, and the data is sent via Bluetooth to the server.