Tabii ve yapay ahşabın optimizasyonu
  1. Tez No: 417
  2. Yazar: OĞUZ AKSOY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. REŞAT ÖNGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mimarlık, Architecture
  7. Yıl: 1987
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mimarlık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 126
Özet
I" ÖZET Oğuz AKSOY Yüksek Lisans Tezi Gazi üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ANKARA ŞUBAT 1987 Bu tez, bir el kitabı oluşturacak nitelikte olmak üze re yönlendirilmiştir, öncelikle yapay ahşap üzerine dağı nık bulunan bilgilerin derlenmesiyle, tabii ve yapay ah şabın bir arada bulunacağı bir çalışma oluşturulmuştur. îlk etapta, tabii ve yapay ahşaptan ne anlaşıldığı araştırılmıştır. Tabii ahşap özellikleri ve üzerinde ya pılan deneyler gözden geçirilmiş, bunu yapay ahşap üzeri ne derlenen bilgiler izlemiştir. Yapay ahşap üzerine yapılabilecek deneyler, hem ko nunun dağılmaması, hemde yapay ahşabın bir fabrikasyon ürün olarak standartlara uygun üretildiği düşüncesiyle işlenmemiştir. Sonuçta, bir piyasa araştırmasıyla malzemeler irde lenerek, çıkarılan sonuç ve tavsiye niteliğindeki bilgi lerle tez çalışmamız noktalanmıştır.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACT Oğuz AKSOY Master Thesis Institute of Naturel And Applied Science Gazi University ANKARA-FEBRUARY, 1987 This thesis has been prepared forto use as hand book. Especially, some imformation which aren't arranged ago are composed about artificial wood, and this resource are ac complish as naturel and artificial wood use. Firstly, what we understand from naturel and artifi cial wood has been sourced, Decularity of natural wood and sone tests have been examined, later some imformation about artificial wood has been given. Testing process have not been given, becouse of kee ping the subject as compact and artificial wood has product as been as prefabrication occording to the standards. Finally, the study contains examined the materials of the markets and th^.n this results and recommanded, im formation has been advised in this study.