Edebi eserlerin yabancı dil sınıflarında öğrencilerin kabiliyetlerinin geliştirilmesi için kullanılması
Using literary works to improve student's abilities an EFL/ESL classrooms
  1. Tez No: 94082
  2. Yazar: YÜKSEL MALKOÇ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET KÖK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İngiliz Dili ve Edebiyatı, English Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
n ÖZET MASTER TEZİ USING LITERARY WORKS TO IMPROVE STUDENTS' ABILITIES IN EFL / ESL CLASSROOMS Yüksel MALKOÇ Danışman: Yrd. Doç. Dr. Şahin GÖK 2000 - SAYFA : 56 Jüri :Yrd. Doç. Dr. Mehmet TAKKAÇ :Yrd. Doç. Dr. Halil KOCA Günümüzde ikinci ya da yabancı bir dil öğrenmek herkes için çok popüler ve aynı zamanda gereklidir, bu yüzden daha iyi ve mükemmel bir öğrenim için değişik bir çok metot ve yöntem geliştirilmiştir. Bir metot geliştirilirken bu metodu güçlü materyaller ile geliştirmek hayati bir önem taşır. Bu yüzden şiir, roman, oyun ve kısa hikâye gibi edebi eserler bu amaçla kullanılabilir. Çünkü bu eserler bir öğrenimi ve öğretiminde bir çok gerekli ve faydalı konular içerirler. Bu çahşmmanın sonucu olarak EFL öğretmenlerine edebi eserleri dil sınıflarında kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz. tC YÜKSEKÖĞRETİM KMUhD
Özet (Çeviri)
ABSTRACT M.A THESIS USING LITERARY WORKS TO IMPROVE STUDENTS' ABILITIES IN EFL / ESL CLASSROOMS Yüksel MALKOÇ Supervisor : Assistant Prof. Dr, Şahin GÖK 2000 -PAGE : 56 Jury : Assist. Prof. Dr. Mehmet TAKKAÇ : Assist. Prof. Dr. Halil KOCA Nowadays, learning a second or foreign language, is very popular and also necessary for everybody and lots of different methods and approaches have been developed to make a better and perfect learning. While developing a new method, it is vital to support it with powerful materials. So literary works such as poems, novels, plays, short stories can be used for this purposes. Because they offer a lot of necessary and helpful topics in language learning and teaching. As a result of our study we strongly suggest EFL teachers to use literary works in their language classrooms.