Kamu hastanelerinde kurum kalite parametrelerinin ve hedefli yeşil hastane konseptinin hastaların kurumsal yapı algısı üzerine etkisi: Bir alan araştırması
The effect of institutional quality parameters and targeted green hospital consept on patients perception of institutional structure in public hospitals: A field study
  1. Tez No: 974113
  2. Yazar: FUNDA SEZER DAYAN
  3. Danışmanlar: PROF. ÖZGÜR DEMİRTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Yönetimi, Healthcare Management
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kayseri Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sağlık Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sağlık Yönetimi Bilim Dalı
Özet
Kamu ve özel hastanelerde mevcut kalite parametrelerinin detaylarının belirlenmesi ve uluslararası literatürlerde yer alan yeşil hastane konseptlerinin hangi yönde geliştirilmesi gerektiğinin bu parametrelerle olan ilgili ile bu parametrelerin hangi yönde geliştirilmesi gerektiğinin araştırılması çalışmaları gerçekleştirilecektir. Ayrıca geliştirilen veya yeşil hastane konsepti ile uyumluluğu belirlenen parametrelerin hastalar üzerindeki durumunu belirleyebilmek adına hastaların bu parametrelerin oluşturduğu hizmetlere karşı farkındalığının ne düzeyde olduğu irdelenecektir.
Özet (Çeviri)
Studies will be carried out to determine the details of the existing quality parameters in public and private hospitals and to investigate the direction in which the green hospital concepts in the international literature should be developed and the relationship between these parameters and the direction in which these parameters should be developed. In addition, in order to determine the status of the parameters developed or determined to be compatible with the green hospital concept on the patients, the level of awareness of the patients towards the services created by these parameters will be examined.