Liquefied natural gas terminals in EU competitionand regulatory law
AB sıvılaştırılmış doğal gaz terminallerinde rekabet ve düzenleyici hukuk
  1. Tez No: 978332
  2. Yazar: OĞUZ ŞİRİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. Lydia Scholz
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Enerji, Law, International Relations, Energy
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Technısche Unıversıtat Berlın
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Özel Hukuk (ticaret Hukuku) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Enerji Hukuku Bilim Dalı
Özet
Bu çalışma, LNG ve AB LNG terminallerini AB Rekabet Hukuku ve Düzenleyici Hukuku açısından analiz etmektedir. Ayrıca, LNG'nin güçlü bir alternatif birincil enerji kaynağı olduğunu ve AB'nin ihtiyacını karşılayan boru hatları ile doğal gazda olası darboğazlar yaşanması durumunda ek düzenlemeler ile LNG Terminallerinde kapasite kullanım oranlarının ve rekabetin arttırılarak AB LNG terminallerinin soruna çözüm olduğunu savunmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study analyzes LNG and EU LNG terminals in terms of EU Competition Law and Regulatory Law. In addition, he argues that LNG is a strong alternative primary energy source and EU LNG terminals are the solution to the problem by increasing the capacity utilization rates and competition in LNG Terminals with additional regulations in case of potential bottlenecks in natural gas through pipelines that meet the needs of the EU.