Identifizierung von Invarianten in Verteilten Hash Tabellen und deren modulare Implementierung
Dağıtık hash tablolarında değişmezlerin tanımlanması ve modüler uygulamaları
- Tez No: 1002364
- Danışmanlar: PROF. DR. KLAUS WEHRLE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2009
- Dil: Almanca
- Üniversite: Rheınısch-Westfalısche Technısche Hochschule Aachen
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Bilim Dalı
Özet
Veri kelimelerinin verimli bir şekilde depolanması ve geri alınması için ölçeklenebilir ve merkezi olmayan bir altyapı olarak kullanılan dağıtılmış hash tabloları, eşler arası sistemlerin üçüncü neslini temsil etmektedir. Son birkaç yılda, bu alan için çok sayıda protokol geliştirilmiş, bunlar çeşitli şekillerde uygulanmış ve azımsanmayacak bir çabayla değerlendirilmiştir. Bu tezde, değişmez ve farklı işlevler Chord, Symphony, Tapestry ve Pastry protokolleri kullanılarak tanımlanmış ve modüler uygulamaları aracılığıyla Protocol Factory çerçevesine entegre edilmiştir.
Özet (Çeviri)
Distributed Hash Tables which are used as a infrastructure to store and find data items represent the third generation of Peer-to-Peer systems. In the last few years a large number of protocols developed for this area are implemented and evaluated in various ways with not a negligible expense. In this work the invariant as well as varying features identified on the basis of protocols Chord, Symphony, Tapestry and Pastry integrated through its modular implementation in the framework Protocol Factory.