ISO 9000 kalite güvence sisteminin Paksan A.Ş. ye uygulanması
ISO 9000 quality assurence system and its application for Paksan A.Ş.
- Tez No: 104334
- Danışmanlar: DOÇ. DR. EMİN GÜNDOĞAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2000
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 244
Özet
ÖZET Günümüzde“ kalite”kavramı, ürün veya hizmet sunan tüm kuruluşların öncelik tanıması gereken önemli bir rekabet unsurudur. Kalite ve verimliliğe gerekli önemi vermeyen kuruluşların, uluslar arası boyut kazanan rekabet ortamında faaliyetlerini sürdürmeleri oldukça güçtür. Kaliteyi sürekli olarak sağlayabilmek, Kalite Güvence Sisteminin kuruluşta yapılandırılması ve uygulanmasıyla mümkündür. Kalite Güvence Sistemi sadece iş dünyasında değil, toplumun her kesiminde ve her kurumunda uygulanabilecek bir yönetim ve yaşam tarzıdır. Bu çalışma, Paksan Paketlenmiş KİREÇ San. A.Ş.1 ye kalite sisteminin kurulmasına örnektir.
Özet (Çeviri)
ISO 9000 QUALITY ASSURANCE SYSTEM AND ITS APPLICATION FOR PAKSAN A.Ş. SUMMARY Quality, must be the major competition objective for manufacturing or service companies. It is very hard for the companies to complete in the international arena, unless they give enough importance to quality and productivity. To ensure continuing suitability of quality, Quality Assurance System must be implemented and applied in all departments of a company. Quality Assurance System is not only used in business world. It is also a way of social life and can be used in any organization of our community. Thi« ctnHv in a pvamnlft nf establishing the aualitv svstem for Paksan Paketlenmiş