Havsa ilçesi Söğütlüdere Köyü arazi kullanımı
The Land use of Söğütlüdere Village
  1. Tez No: 104887
  2. Yazar: HEDİYE TELLİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GAYE ERTİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Coğrafya, Geography
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Coğrafya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
öz Bu çalışmada Havza ilçesi Söğütlü dere Köyünün mülkiyet durumu, tarım ve hayvancılık faaliyetleri tüm özellikleriyle tespit edilmeye çalışılmıştır. Hazırladığımız grafik ve tablolarla köydeki zirai potansiyel gözler önüne serilmiş, çevre köylerle de karşılaştırılarak bu sorunlar ve eksiklikler tespit edilmiştir. Özelikle tarım ürünlerindeki çeşitliliğin giderek azalması, var olan potansiyelin yeterince kullanılamaması başlıca eksiklikler olarak görülmektedir. Çalışmada tarafımızdan bu sorunlara çözüm önerileri üretilmiş ve Edirne ili Ziraat Bölge Müdürlüğü'nün uygulamaya başladığı projelere destek verilmesiyle sorunların aşılabileceği açıklanmıştır. ABSTRACT In this study, The possession matter, agricultural and stock raise activities in Söğütlüdere Village, Havza Town, have been tried to be explain by considering its all features. Graffics and tableaus that we prepared showed the whole agricultural potential in the village. By using all of these we aimed to compare these features with those of other villages around in order to determine the problems and lacks. Especially, we notified some solving suggestion and explaied that these all problems can be solved by giving support to the projects which are carried out by Agricultural District Directorship of Edirne.
Özet (Çeviri)