A Digital image processing server using web-page interface
Web sayfası arayüzü kullanan görüntü işleme sunucusu
  1. Tez No: 109636
  2. Yazar: MELİH GÜMÜŞÇAY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HALDUN SARNEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Ill ÖZET Bu proje web sayfası arayüzü kullanarak dijital resim işleme sunucusu tasarlanması hakkındadır. Proje süresince“WIPS”adında kullanıcıların (istemcilerin) çeşitli dijital resim işleme araçlarını işletim sisteminden bağımsız olarak kullanabileceği ve bu araçların etkilerim değiştirebileceği bir program geliştirildi. Her işletim sistemine uyum gösterdiği için bu program Java ile yazıldı. Bu proje aynı zamanda Java'nın dijital resim işleme kapasitesi ve araçları üstüne yapılmış bir incelemedir. Bu yüzden Java ve html araçlarına dijital resim işleme açısından odaklanır.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACT This project is about investigating and implementing a digital image processing server using web-page interface. A program called“WIPS”was implemented during the project, which enables users (clients) to utilize different digital image processing tools and update strength of tools independent of user's platform. This program is implemented by Java because of its compatibility. The project is also an investigation on the tools and capabilities of Java in digital image processing. Hence, the project focuses on Java and html tools in terms of digital image processing.