LW1(G) LW2(G) uzayının özellikleri
Properties of LW1(G) LW2(G) spaces
  1. Tez No: 11178
  2. Yazar: F.TALAY AKYILDIZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. A. TURAN GÜRKANLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1988
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 32
Özet
ÖZET Üç bölümden oluşan bu tezin Önbilgiler başlığı altındaki bölümünde tezde kullanılan önemli tanım ve teoremler verildi. 2.Bölürnde Beurling'in w ağırlık fonksiyonu kullamlarak,bir Lw1(G) n Lw2G) fonksiyonel uzayı tanımlanıp bunun girişim işlemine göre bir birimsiz Banach cebiri olduğu gösterildi.Ayrıca L1(G) n L2(G) ) uzaylan için geçerli olan bazı özelliklerin L1(G) n L2(G) uzayları için geçerli olup olmadığı incelendi. 3Bölümde ağırlıklı |J(G) fi L2(G) uzaylarının birbirine eşit olması için gerekli ve yeterli koşullar araştırıldi. Ayrıca L1(G) n L2(G) uzayının L1(G) ye göre bir soyut Segal cebiri(Banach ideali) olduğu ispatlandı.Çalışmanın sonunda ise L1(G) n L2(G) uzayının bir yaklaşık birime sahip olduğu gösterildi. III
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Properties of Lw1 (G) n Lw2 (G) This thesis consists of three chapters,namely,preliminaries (First chapter),Second and Third chapters. In the preliminaries(First) chapter,we reminded the main definitions and theorems are used in the other chapters. In the second chapter, we defined a weighted L1(G) n L2(G) spaces Which are denoted by Lw1(G) n Lw2 (G) We proved that these spaces are a Banach algebra without identity.Also we investigated some properties of these spaces. In the third chapter,we discussed the equal ty and inclusions and showed those Lw1(G) n Lw2 (G) are Abstract Segal algebra(Banach ideal) with respect to Lw1(G).At the end of this chapter, we proved that Lw1(G) n Lw2 (G) have an approximate identity. TV*