Uzaktan öğretim ve ders içeriği geliştirme
Distance learning and developing lesson contents
- Tez No: 111952
- Danışmanlar: DOÇ.DR. ORHAN TORKUL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2001
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 111
Özet
ÖZET Internet teknolojisinin son yıllardaki büyük gelişimi uzaktan eğitim modellerinin internet destekli eğitim üzerine yoğunlaşması sonucunu doğurmuştur.Hayatımızın her alanına girmeye başlayan internet, eğitim sektöründe başrol oynamaya başladığı görülmektedir. Zaman ve mekan kavramını ortadan kaldıran internet, bilgilerin paylaşımını kolay, ucuz ve hızlı hale getiriyor. İlk etapta Sakarya Üniversitesi başta olmak üzere, çeşitli lisans dallarında bazı derslerin internet destekli olarak verilmesinin ardından kısa bir süre sonra ön lisans programlarının tamamen internet ortamında verilmeye başlanması bu teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğinin göstergesidir. Bu çalışmada uzaktan öğretimin Dünya ve ülkemizdeki ilerleyişi ve Sakarya Üniversitesindeki gelişimi anlatılıyor.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In the last decide The speed of the internet technology caused the distance education becomes internet based education. Internet becomes the lead of the education sector and start to join in our whole lifes. Internet is a cheap, fast and easy way to get information. In the beginning stage like in Sakarya University.some of the departments start to teach some lessons with internet based learning and after a short time some whole internet based departments use this technology.This shows the development of the internet technology.ln this study you can find the summary of distance learning at wold and in Sakarya University.