Küreselleşme eğilimleri ışığı altında elektronik ticaretin bugünü ve geleceği
Today and future of electronic commerce under globalization trends
  1. Tez No: 113074
  2. Yazar: HAKAN GÜRBÜZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NİLÜFER ÇELİKKOL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
ÖZET İnsanlığın yaşadığı en hızlı değişim süreçlerinden birisinin içindeyiz. Birçok yazar bugüne kadar insanlığın karşılaştığı en büyük teknolojik devrimin 20. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıktığına işaret ediyor. Elektronik ticaret, matbaanın icadı ya da endüstri devrimi kadar önemli bir dönüşüm olarak görülmektedir. Henüz çok kısa bir zaman önce ortaya çıkan fakat, hızlı bir gelişme gösteren ve bundan sonra da çok daha hızlı bir gelişimi beklenen elektronik ticaret kavramı, çok güncek tartışılan, hakkında çok değişik yorumlar yapılan ilgi çekici bir konudur. Bu çalışma henüz yeni sayılabilecek bir alan olmasından dolayı görülen bilgi eksikliğini doldurmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Diğer yandan çalışmanın amacı konuyla ilgilenenlere elektronik ticaret hakkında bilgi vermek, bu alandaki gelişmeler ve eğilimler hakkında fikir edinmelerini sağlamaktır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT We have teen witnessing the fastest change in the period of human history. Many authors agree that the greatest technological revolution human being saw has been towards the end of the twentieth century. Electronic Commerce is seen as important as industrial revolution. Although it has very short story, electronic commerce has been developing so fast and today it is very popular. This paper aims to fill the knowledge gap in the field of electronic commerce. In the main time we aim to give more information to the interested parts about new developments and new ideas in the field.