Bieberbach polinomları ve onların yaklaşım özellikleri
Bieberbach polynomials and their approximation properties
- Tez No: 114178
- Danışmanlar: PROF. DR. FAHREDDİN ABDULLAYEV
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2001
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Mersin Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
oz GcC, sonlu bir Jordan bölgesi; z0eG ve w = ç>(z) dönüşümü '(^o)-l koşullan ile normalleştirilmiş G den {w : |w| < /?“ } diskine bir konform dönüşüm olsun. G ta (G,z0) çifti için {?rn(z)} Bieberbach polinomların ç>(z) ye düzgün yakınsaklığı dG nin özelliklerine göre düzenlendiği bilinir. Bu çalışmada, ||ç>-^”| nin sıfıra azalması ve iç sıfır açılı bölgelerde bu yaklaşımın hesabı, sınır yaylarının özelliklerine ve onların birbirine dokunma derecelerine bağlı olduğu belirlenir. Anahtar Kelimeler : Konform dönüşüm, Quasikonform eğri, Bieberbach polinomları
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Let GcC be a finite Jordan domain, z0eG and w = q>(z) be the conformal mapping of G onto a disk {w : |w| < /?“ } normalized by c>(zo) = 0, -^”| to zero and the estimation of this error in domains with interior zero angels are determined depending on the properties of boundary arcs and the degree of their touch. Key Words : Conformal mapping, Quasiconform curve, Bieberbach polynomials