Poisson denkleminin açık alterne grup iteratif metodu ile çözümü üzerine
On Numerical solution of poisson equation by the alternating group explicit methods
  1. Tez No: 114274
  2. Yazar: GÜLHAN AVCI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NECDET BİLDİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Celal Bayar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
ÖZET Bu tez çalışmasında Klasik Alterne Yönlü Kapalı Metodun bir benzeri olan Açık Alterne Grup İteratif Metodu sunulmuştur. Eliptik kısmi diferansiyel denklemlerden Poisson denklemi uygun sonlu fark yaklaşımları kullanılarak bir lineer sistem haline dönüştürülmüş ve bu sistemin çözümü Açık Alterne Grup İteratif Metodu ile yapılmıştır. Sayısal hesaplamalar için MapleV bilgisayar programlama dili kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In this thesis, Alternating Group Explicit (AGE) Iterative Methods, which is modified analogues of the classical Alternating Direction Implicit (ADI) Methods, are introduced. Polsson Equation is transformed a linear system using by suitably finite difference equations and also the solution of this system is done with AGE methods. Numerical results are obtained by using MapleV computer programming.