İnsan-eşya ilişkisindeki dönüşümlere yönelik karışık teknikte bir çizgi film uygulaması
A Mixed-media animation film on the changes in the human-objest relationship
- Tez No: 124693
- Danışmanlar: DOÇ.DR. HİKMET SOFUOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2003
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Animasyon Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 53
Özet
oz İNSAN-EŞYA İLİŞKİSİNDEKİ DÖNÜŞÜMLERE YÖNELÎK KARIŞIK TEKNİKTE BİR ÇİZGİ FİLM UYGULAMASI Meriç Tayları Animasyon Anasanat Dalı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü. Şubat 2003 Danışman: Doç. Dr. Hikmet Sofuoğlu Bu araştırmada, insanın eşya ile olan ilişkisine pek çok yönden değinilecektir. İnsanın eşya ile olan ilişkisine daha çok olumsuz yönleriyle bakılacaktır. Eşyanın insan üzerindeki varsayılan yıkıcı etkisi irdelenecketir. Araştırma sonunda üç boyutlu animasyon ve cut-out tekniklerinin birarada kullanıldığı bir çizgi film uygulaması sunulacaktır.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT A MIXED-MEDIA ANIMATION FILM ON THE CHANGES IN THE HUMAN-OBJECT RELATIONSHIP Meriç Tayları Department of Animation Anadolu University Social Sciences Institute, February 2003 Advisor: Doç. Dr. Hikmet Soruoğlu This research is on the relationship between human and objects. The relation of human with objects will be analized mostly on its negative aspects. The supposed destructive effect of the machine on human will be examined. At the end of the research, an animation film involving three dimensional anaimation and cut-out thechniques will be presented.