İşletmelerde işgörenlerin performans değerlerine ilişkin olumlu olumsuz tutumları ve uygulamadan bir örnek
Positive and negative reactions of employees to the performance appraisal and an example from an application
  1. Tez No: 124706
  2. Yazar: JÜLİDE ALP
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİNAN ARTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
ÖZET Bu çalışma performans değerlemesine karşı işgörenlerin tutumlarım çağrı merkezi hizmeti veren bir işletmenin çalışanları üzerinde tespit etmeyi amaçlamıştır. Araştırma sonuçlarına göre işgörenlerin performans değerlemesine karşı tutumlarının 7 faktörden meydana geldiği saptanmıştır. Buna göre işgörenler performans değerlenmesini işgörenin lehine bulup gerekli görmekte ancak performans değerlemesinin amaçlan, içeriği ve sonuçlara katkısının kendileri için yeterince açık ve belirgin olmadığını ifade etmektedirler. ABSTRACT This thesis is aimed at exploring the attitudes of the employees towards the performance appraisal being applied a call center. According to the results it is revealed that attitude towards the performance appraisal was composed of seven dimensions. Also, employees see the performans appraisal as necessary and beneficial for themselves. On the other hand they mention that goals, content and results of the appraisal system are not very clear to them.
Özet (Çeviri)