ISO 9001:2000 standardına bilgisayar programı yardımıyla geçiş ve gıda sektöründe bir uygulama
Entering ISO 9001:2000 standard's with computer programme and using in a food sector
  1. Tez No: 124838
  2. Yazar: MEHMET PİŞKİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CANAN ÇETİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 177
Özet
ÖZET Bu çalışmanın amacı ISO 9001:2000 revizyonuna hızlı geçiş için yapılan bilgisayar programının yemek sektöründe faaliyet gösteren orta ölçekli bir şirkette uygulanması ve sonucunda 2000 revizyonuna kolay..etkileşimli ve hızlı geçiş için kullanılan programın sonuçlarının doğruluğunun kontrol edilmesi ve uygulanmasıdır.Programımızın adı Poseidon 1.0 dır. Bu program ISO 9000, ISO 9001, CE dokümanlarım içerir. Program; 1. CE formları 2. CE Kalite Standartları 3. CE Prosedürleri 4. Formlar 5. Prosedürler 6. İlgili Dokümanları içerir. Programın amacı kullanıcı tarafından girdilerin girilerek bu dataların dokümantasyona aktarımının yapılması ve gerekli bilgiler girilerek kullanıcının dokümantasyonu kolayca yapmasını sağlamaktır. Ayrıca program anahtar kelime ile arama,konu veya bölüm ile arama gibi özelliği sayesinde kullanımı kolaylığı sağlar.Bütün bu özellikleri sayesinde kullanıcının kapasitesini yükseltir ve kolay dokümantasyon yapmasını sağlar.Bu program WINDOWS 98 SE, WINDOWS 2000 Professional ve WINDOWS XP Professional işletim sistemlerinde test edilmiştir.Programın çalışması için ortalama 10 megabytelık hard disk gerekmektedir. E
Özet (Çeviri)
SUMMARY The aim of this study is the computer programme that made for entering ISO 9001:2000 revision easily and quickly using in a company which is in food sector. Our software called Poseidon 1.0 generally includes all ISO 9000, ISO 9001 and CE marking documents. Programme includes; 1. CE Forms 2. CE Quality Manual 3. CE SOP'S 4. Forms 5. SOPs 6. Other Related Documents Poseidon includes all those documents seen above. The purpose of the program is to get inputs from user and use those data in the documentationBy necessary information user is capable of creating the documentation easily. Poseidon 1.0 brings a user-friendly interface whie including a find section to search for a key word or phrase and a help section for trobleshooting. All those features maximize user capability,providing an easy process of documentation. This program has been tested in WINDOWS 98 SE, WINDOWS 2000 PROFESSIONAL andWINDOWS XP PROFESSIONAL. For best results, we recomend those operation systems to be used. The software also needs approximately 10 megabytes of hard disc space to run. m