Altınapa baraj suyunun su karakterinin tespiti
The Establish of the Altınapa dam water character
  1. Tez No: 128975
  2. Yazar: MÜCAHİT SAMİ KÜÇÜKTIĞLI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET ALİ ÖZLER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kimya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
ÖZET Bu çalışmada Konya kullanma suyunun Altınapa barajından nasıl temin edildiği ve Baraj su karakterinin Türkiye ve Dünyada kabul edilmiş standartlar çerçevesinde ne kadar temiz ve kullanılabilir olduğu araştırılmıştır. Bu çalışma günlük ve haftalık fiziksel ve kimyasal parametrelerin analizine dayanmakla birlikte bir arıtma işleminin hangi aşamalardan geçerek sağlandığım da genel hatlarıyla içermektedir. Sonuç olarak hamsu ve kullanma suyunun fiziksel ve kimyasal parametreleri 2001- 2002 yıllarında Arıtma Tesislerinin açık olup çalıştığı aylarda araştırılarak tespit edilmiş, sonuçlar grafiğe geçirilerek ; elde edilen değerlerin aylara ilişkin değişimi verilmiştir.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACT How Konya Potable Water from Altinapa dam is provided and how clean and usable the dam water character is within the standards approved in Turkey and in the world has been researched in this study. Although this study is based on the analysis of daily and weekly physical and~ chemical parameters, it also contains the provision showing through which stages the refining process in general is applied. Consequently, the physical and chemical parameters of the unrefined water and potable water is determined by studying in the months of 2001 - 2002 when the Refinery is open and on process; and the results were transferred to the graphics and the time exchanges of the obtained values were given.