Design and implementation of 3.2 Gbps LVDS receiver
3.2 Gbps LVDS alıcısının tasarımı ve uygulanması
- Tez No: 129388
- Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜNHAN DÜNDAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2002
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 120
Özet
VI ÖZET 3.2Gbps LVDS ALICISININ TASARIMI VE UYGULANMASI Bu tez, LVDS (alçak gerilim diferansiyel işaretleşme) alıcısının tasarımı ve uygulanmasını içermektedir. Tasarımda 0.13 mikron sayısal CMOS bir polisilikon sekiz metal tabakalı teknolji kullanılmıştır. Tasarlanan devre, UMC Silikon fabrikasında üretilmektedir. Alıcı, 3.2 GHz'lik saat işaretini ve 3.2 Gbps'lık rastgele bilgi işaretini algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Girişine uygalanan ortak işaretin aralığı 0 - 2.4 volftur. Ancak güç harcamasının artması karşılığında, ortak işaret aralığı 3 volt uyumludur. 3.3 V ve 1.2 Vluk iki ayrı güç kaynağı kullanılmıştır. Tasarım, UMC'nin raporladığı üretim sapmalarında, -40 - 100 santigrat derece aralığında ve güç kaynaklarında yüzde onluk bir sapmada işlevseldir. Devrenin çıkışı bu koşullar altında 100 fF'lık bir yükü sürebilmektedir. Devrenin serimi, VST77170 giriş/çıkış kütüphanesiyle tamamen uyumlu olacak şekilde 140 um - 227.5 um boyutlarında çizilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT DESIGN AND IMPLEMENTATION OF 3.2 Gbps LVDS RECEIVER This thesis presents the design and implementation of an LVDS receiver. The design uses CMOS013 one poly eight metal layers technology and is being implemented in UMC fabs. The receiver is designed to have a working frequency of 3.2 GHz while receiving clock signal and 3.2 Gbps while receiving random data signal. It has a common mode voltage range of 0-2.4 V. It is compatible with common mode range of 3 V at the expense of power dissipation. Two separate voltage supplies of 3.3 V and 1.2 V are used. Design is functional within all process variations reported by UMC, between -40 and 100 Celsius degrees of temperature and has a tolerance of 10 per cent with respect to power supply voltages. Driving capability of the receiver is 100 fF. The layout is drawn with full compatibility to VST77170 I/O library, and the layout size is 140 um x 227.5 um.