L. Van Beethoven'in geç dönem piyano sonatları, Op.101, 106, 109, 110 ve özellikle Op. 111'in incelenmesi
Analysis of L. Van Beethoven's late period piano sonatas, Op. 101, 106, 109, 110 and especially Op. 111
  1. Tez No: 132896
  2. Yazar: BURÇİN SEL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DİLER ARGAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Piyano Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
u ÖZET Bu tezin amacı Ludwig van Beethoven'in geç dönem Piyano Sonatları olan Op.101, 106, 109, 110 ve özellikle de Op. 111 'i bestecinin III. Dönemi ışığında incelemektir. Tezimizin amacına yönelik olarak bestecinin hayatını, genel olarak müziğini ve piyanistliğini detaylı olarak ele alacağız. Sonuç olarak bu eserlerin dönem içerisindeki yeri ve önemine değineceğiz.
Özet (Çeviri)
Ill SUMMARY The main purpose of this thesis is to analyze Ludwig van Beethoven's Late Period Piano Sonatas which are Op.101, 106,109,110 and especially Op.lll with the light of composer's IILPeriod. Serving to the main purpose, we will handle the composer's life, generally his music and his being a pianist. In the end, we will conclude by emphasizing this Sonatas to their importance within its period.