Dünyadaki e-devlet uygulamaları ve Türkiye'de e-devlet çalışmaları
  1. Tez No: 134995
  2. Yazar: EMRE EREN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ÖZLEM UZUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
İÜ ÖZET DÜNYADAKİ E-DEVLET UYGULAMALARI VE TÜRKİYE'DEKİ E-DEVLET ÇALIŞMALARI ERENyEI^E Yüksek Lisans-2003 Yönetim ve Organizasyon Danışma»: Yrd Döe. Dr. Ödem UZUN Bu çalışmanın, amacı. Dünya' daki ve Türkiye'deki e-Devlet çalışmalannın incelenerek, Türkiye için uygulanabilir bir e-Devlet önerisi geliştirmektir. Bu çakşmada, dünyadaki e-Devlet uygulama! arından ve çeşitli kuruluşların araştırmalarından faydalanılmıştır. Bu çalışmanın sonucunda, etkin ve küçük devlet yapışma sahip olunmaktadır. Öneri, diğer devletler içinde örnek teşkil etmektedir.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT E-GOVERNMENT APPLICATIONS IN THE WORLD AND E-GOVERNMENT STUDIES IN TURKEY EREN, EMRE Master Thesis-2003 Management and Organization Advisor: Özlem UZUN^jVssistant Professor The purpose of this study was to develop a feasible propasal of e-Govemment for Turkey by researching e-Government's studies in the world and Turkey. In this study, it was benefited from e-Government applications in the world and researches of various organizations. In the result of this study, a dynamic and small government structure was acquired. Proposition formed a model for other governments.