Bazı dizi uzayları ve dualleri
Some sequence spaces and their duals
  1. Tez No: 136684
  2. Yazar: ALİ CİHAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET ALİ SARIGÖL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
V ÖZET Bu tezde bazı dizi uzayları arasındaki kapsama bağıntıları ile bu uzayların topolojik özellikleri kullanılarak, bu uzaylar üzerindeki düzgün yakınsaklık topolojileri ele alınmıştır. Birinci bölümde diğer bölümlerde kullanılan tanım ve teoremler verilmiş ve ikinci bölümde, l(pv), m(pv), Z00(Am), c(Am) ve co(Am) uzaylarının bazı özellikleri incelenmiştir. Son bölümde ise; l(pv) dizi uzayının duali ve ^(A"*), c(Am) dizi uzaylarının Köthe-Toeplitz dualleri ile bu uzayların mükemmel uzay olup olmadıkları üzerinde durulmuştur. Ali CİHAN
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT In this thesis, the inclusion relations between some sequence spaces, and using the topological properties of these spaces the uniformly convergence topologies are examined. In the first chapter some teorems and the definitions which will be used in the other chapters are given and in the second chapter some properties of /(pv), m(pv), /«(A“1), c(Aw) ve c0(Am) are examined. In the last chapter the dual of l(pv) sequence space and the Köthe-Toeplitz duals of /aoCA”1), c(Am) are examined and finally it is observed that these spaces perfect or not. AliCIHAN