Bazı dizi uzayları, dualleri ve matris dönüşümleri
Duals and matrix transformations of some sequence space
  1. Tez No: 128234
  2. Yazar: ÖZLEM GİRGİN ATLIHAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET ALİ SARIGÖL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 54
Özet
ÖZET Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, ikinci ve üçüncü bölümde kullanacağımız temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci bölümde, N,pn kve |C,l|k toplanabilme metodlarının denkliği için gerek ve yeter koşullar ile (Sarıgöl, 1987a) ve (Başarır, 199 la) tarafindan tanımlanan dizi uzaylarının dualleri incelenmiştir. Üçüncü bölümde, (^(aJc) ve (Cİp^İ^), ve (C,C(p)) matris sınıflarını karakterize eden teoremler verilmiştir. Özlem GİRGİN ATLIHAN
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT This thesis consists of three chapters. In the first chapter, some definitions and theorems that will be used in the others are stated. In the second chapter, the necessary and sufficient conditions for the equivalence of N,pn and |C,l| summability methods and duals of sequence spaces defined by (Sangöl,1987) and (Başanr,1991) are examined. In the third chapter, the theorems which characterize matrix classes (c(p), C), (CC(p)) and (