James Bond filmlerinde düşman tanımlaması
  1. Tez No: 140904
  2. Yazar: İLKAY NİŞANCI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAT ÖZGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 129
Özet
oz James Bond filmleri 40 yılı aşkm bir süredir sinema salonlanndadır ve yapılan tahminlere göre her dört kişiden biri James Bond filmi seyretmiştir. 1961 yılında başlayan bu filmler, güzel kadınları, hızlı arabaları ve son teknoloji ürünü silahlarıyla gündemde kalırken tanık olduğu dönemin siyasi olaylarım da Batı'mn bakış açısıyla yorumlamıştır. Bu çalışmada, James Bond filmlerinin tanık olduğu dönemi yorumlarken izleyiciye sunduğu düşman tanımlamaları incelenecektir. ABSTRACT James Bond films have been at the movies for more than forty years and 25% of public are supposed to watch at least one James Bond film. Having been released in 1961 these films that include beatiful women, fast cars, hi-tech guns also reflects the events of its own period from the point of view of the west. In this study, we are going to examine the enemy defmations that was introduced by these films. Ill
Özet (Çeviri)