A Survey of circuit breaker application in distribution systems
  1. Tez No: 14649
  2. Yazar: LEVENT TÜRK
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. NEVZAT ÖZAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
ÖZET TÜRK, Levent Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik Müh. Bölümü Tez Yöneticisi : Yard. Doç. Dr. Nevzat özay Haziran 1991, 87 Sahife Bu çalışmada orta gerilim devre kesicilerin teknik bir değerlendirmesi yapılmıştır. Devre kesici uygulamalarındaki önemli faktörler üzerinde durularak dünyada bu konudaki eğilimler, devre kesicilerin karşılaştırmaları ile verilmiştir. Devre kesicilerin uygulandıkları yerlere göre avantaj ve dezavantajları değerlendirilmiştir. Anahtar kelimeler : Devre kesilmesi, SF6 ve vakumlu devre kesiciler, güvenilirlik, pazar payları, yük ayırıcısı, standardlar, dayanıklılık. Bilim Dalı Sayısal Kodu : 608.02.05 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT TÜRK, Levent MS in Electrical and Electronics Engineering Supervisor : Asst.Prof.Dr. Nevzat özay June 1991, 87 pages. In this study, a technical evaluation of circuit breakers is made. Important factors in circuit breaker application are examined together with the worldwide trends, practical comparisons reflecting the circuit breaker performances are presented. Particular advantages and disadvantages of different types of breakers depending on the application are clarified. Key words : circuit interruption, SF6 and vacuum circuit breakers, safety, reliability, market shares, load break switch, standards, endurance. Science Code : 608.02.05 1 1 1