Etkin bir WEB sitesini oluşturan ögeler
The elements that constitute a functioning WEB site
- Tez No: 147200
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KERİM KARAGÖZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İletişim Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu çalışmada bir Web sitesinin etkinliğinin artırılması araştırılmıştır. Bir Web sitesinin, iyi bir site olarak tanımlanması için içerik ve tasarım açısından belli bir standartta olması yeterlidir. Fakat bir Web sitesinin sanal dünyada başarılı olabilmesi için rekabet öğesi de dikkate alınmalıdır. Ayrıca hedef kitle göz önünde bulundurularak, farklılaşma fırsatları da değerlendirilmelidir. internet zaman geçtikçe daha da kuvvetlenen bir iletişim aracıdır. Internet kullanıcıları her gün artmaktadır. Böyle önemli bir iletişim aracını etkin bir şekilde kullanabilmek için de sadece iyi bir Web sitesi yapmak yeterli olmamaktadır. Web sitesinin başarılı olabilmesi için benzerleri arasından“farklı”özellikleriyle sıyrılması gerekmektedir.
Özet (Çeviri)
This study was conducted to reveal the ways of increasing the functionality of a Web site. A Web site is called a“good Web site”if it meets some contents and context standards. But in virtual world, a Web site couldn't get success unless paying attention to the competition element. Besides, considering the target group, differantation opportunites must be evaluated. Internet is a communication medium getting more powerful in time. Everyday more people are getting connected. To use such an important communication medium in a dynmic way; it's not only enough to just build a good Web site. For the success of a Web site, it must be perceptible by its“different”attributes between the similar ones.