An Authoring system design and implementation of interactive video interface
- Tez No: 15475
- Danışmanlar: PROF.DR. HASAN GÜRAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 1991
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 118
Özet
ÖZET bir yazarlık sistemi tasarımı ve etkileşimli video arayüzü gerçekleştirimi ETÎ, H. Ahmet Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik Müh. Bölümü Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Hasan GÜRAN Eylül 1991, 118 sayfa Bu çalışma, Bilgisayar Destekli öğretim uygulamalarında yazarlık sistemlerinin önemini ve genel özelliklerini tartışmaktadır. Ayrıca çok-ortamlılığın eğitimde kullanımının önemli örneklerinden biri olan Etkileşimli Video'nun detaylı bir şekilde tanıtımı yapılmıştır. Bu çalışmada ayrıca, Etkileşimli Video arayüzlü bir yazarlık sistemi olan Etkileşimli öğretim Ortamının tasarımı gerçekleştirilmiş ve video arayüzünün yazılımı hazırlanmıştır. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT AN AUTHORING SYSTEM DESIGN AND IMPLEMENTATION OF INTERACTIVE VIDEO INTERFACE ETt, H. Ahmet M.Sc. in Electrical and Electronics Engineering Supervisor: Prof. Dr. Hasan GÜRAN September 1991, 118 pages In this thesis, the general features and importance of authoring systems in Computer Aided Instruction applications are discussed. Besides, Interactive Video which is one of the important example of using multimedia in education, is introduced in detail. Furthermore, in this study, Environment of Teaching Interactive which is an Interactive Video interfaced authoring system, is designed and its video interface is implemented. Keywords : Computer Aided Instruction (CAI), Authoring System, Courseware, Multimedia, Interactive Video. Science Code : 619.02.04, 619.02.05 iii