Otonom sistemlerin yörüngelerinin davranışı üzerine
On the behaviour of trajectories of autonomous systems
  1. Tez No: 156012
  2. Yazar: SANİYE EBRU KÜTAHYA
  3. Danışmanlar: PROF.DR. AYDIN TİRYAKİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 121
Özet
OTONOM SİSTEMLERİN YÖRÜNGELERİNİN DAVRANIŞI ÜZERİNE (Yüksek Lisans Tezi) Saniye Ebru KÜTAHYA GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Aralık 2004 ÖZET Derleme niteliğindeki bu tez üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, amaca yönelik bazı önemli tanım, teorem ve sonuçlara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde ise bir, iki ve üç boyutlu otonom sistemlerin yörüngelerinin davranışları incelenmiş ve n-boyutlu durumda bazı vurgulamalar yapılmıştır. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi :226 : Otonom sistem, diferensiyel denklem, kararlılık, kritik nokta, yörünge : 114 : Prof. Dr. Aydın TİRYAKİ
Özet (Çeviri)
ON THE BEHAVIOUR OF TRAJECTORIES OF AUTONOMOUS SYSTEMS (M.ScThesis) Saniye Ebru KÜTAHYA GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY December 2004 ABSTRACT A compile of studies which have been conducted so far in this thesis, consist of three chapters. The first chapter includes the introduction. In the second chapter some important definitions, theorems and results related to the topic have been mentioned. In the third chapter, the behaviour of trajectories of one, two and three dimensional autonomous systems have been analyzed and in the n-dimensional case some emphasis has been done. Science Code : 226 Key Words : Autonomous system, differential equation, stability, critical point, trajectory Page Number : 114 Adviser : Prof. Dr. Aydın TİRYAKİ