E-pazarlama bilişim sistemlerinde internet mecrası ölçümleme yöntemleri ve uygulaması
Internet measurement as a e-marketing information system
  1. Tez No: 158701
  2. Yazar: VOLKAN BİLGİN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CEM SEFA SÜTÇÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 194
Özet
GENEL BİLGİLER İsim ve Soyadı Anabilim Dalı Programı Tez Danışmam Tez Türü ve Tarihi Anahtar Kelimeler :Volkan Bilgin : İletişim..Bilişim : Yard. Doç. Dr. Cem S. Sütçü :Yüksek Lisans - Temmuz 2005 ; Bilişim, İletişim, Internet ölçümü ÖZET E-PAZARLAMA BİLİŞİM SİSTEMİ OLARAK İNTERNET MECRASININ ÖLÇÜMÜ Dünyamız, ilkel toplum, tarım toplumu, sanayi toplumu evrelerinden sonra iletişim ve enformasyon teknolojilerindeki gelişmelerden sonra bilişim toplumu dönemine girmiştir. Bilişim toplumu yolunda atılan adımlar çerçevesinde de internet önem kazanmaktadır. Günümüzde hızla her alanda geniş kullanım alanı bulan internet tüm iş yapış şekillerini değiştirmektedir. Internet sayesinde yeni iş kolları oluşturulduğu gibi mevcut iş kolları da internet üzerinde faaliyetlerini sürdürmeye çalışmaktadırlar. Internet üzerinde pazarlama faaliyetleri de hızla gelişmektedir. E-pazarlama bilişim sistemi çerçevesinde ihtiyaç duyulan enformasyonu sağlamada kullanılan başlıca internet mecrası kullanım yoğunluğu ölçüm yöntemlerinin ortaya çıkış sebepleri, kullanım alanları, avantaj ve dezavantajlarının iletişim ve bilişim bakış açısıyla değerlendirilmesi bu tezin konusunu oluşturmaktadır.
Özet (Çeviri)
GENERAL KNOWLEDGE Name and Surname Field Programme Supervisor Degree Awarded and Date Keywords :VoIkan Bilgin : Communications Faculty : Informatics :Asst.Prof.Dr. Cem S. Sütçü :Master- July 2005 : Informatics, Internet Measurement ABSTRACT INTERNET MEASUREMENT AS A E-MARKETING INFORMATION SYSTEM After primitive society, agriculture society and industry society; the world has entered to the age of information society depending on developments in communication and information technology. Internet is getting more important for building the information society. Internet has a broad usage area in the world economy and it changes the style of doing business. Internet has created new industries and effected all current industries. Marketing on the internet has been developing very fast. Internet measurement has a great role to supply required information that an e-marketing information system needs. With this study the role of internet measurement are explained with communications and informatics point of view.