Mikroişlemci sistemlerinin incelenmesi ve mikroişlemci kontrollu gaz verme-kesme sistemi tasarımı
  1. Tez No: 16425
  2. Yazar: RIDVAN ARSLAN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ALİ SÜRMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Özet yok.
Özet (Çeviri)
-I- ABSTRAKT Bu çalışmada, otomotiv endüstrisinde kullanılan, elektronik ve mikroişlemci kontrollü sistemler ile bunların çevre elemanları incelenmiştir. Bu inceleme ve araştırmalar ışığında mikroişlemci kontrollü, elektro-mekanik bir gaz verme-kesme sistemi tasarımı yapılmıştır. Tasarımı yapılan bu sistemin çalıştırılabilmesi için gerekli parametreler hesaplanmış ve elde edilen verilere göre mikroişlemci programı yazılmıştır.-II- ABSTRACT In this study, electronic equipments and microprocessor control systems with surrounding elements which are used in Otomotive Industry are examined. To design for system of microprocessor with electro mechanic gas control system are examined and researched. The effect parameters for using on this system are calculated, according to result of them and data. The programme of microprocessor is written.