Kararlılık kaybı çerçevesinde teorik ilkeler ve bir kıvrılma oluşum mekanizması oluşum modeli
Theoretical principles and a model for folding by stability loss
  1. Tez No: 167949
  2. Yazar: TAMER YİĞİT
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ELMAN ALİYEV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sakarya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 30
Özet
ÖZET İç ve dış etkenlerin etkisinde kıvrılma başlangıcına kadar ki denge durumunda çeşitli kararlılık kaybı tiplerinin incelendiği bir model ve teorik ilkeler sunulmuştur. Evrensel ve evrensel olmayan kıvrılma oluşum mekanizmalarının ayırt edilmesi için gerekli durumlar formülleştirilmiştir. 3 boyutlu lineerleştirilmiş kararlılık teorisi, kararlılık kaybına neden olan etkenleri ve beraberindeki sınır koşullarını kapsar. Bu yöntemin uygulamasıyla ilgili ayrıntılı bir örnek verilmiştir. vu
Özet (Çeviri)
THEORETICAL PRINCIPLES AND A MODEL FOR FOLDING BY STABILITY LOSS SUMMARY Theoretical principles and a model are represented for folding, which involves various types of stability loss in the unfolded state of equilibrium in the presence of internal and external factors. One distinguishes evolutionary and nonevalutionary folding mechanisms. The three-dimensional linearized stability theory completely incorporates the stability loss principle and associated boundary conditions. A detailed example is given. via