Bir merkezden interaktif olarak kontrol edilen bilgisayar sınıfı
Interactive control of the computer classroom from a central point
  1. Tez No: 172343
  2. Yazar: FATİH HARMANCI
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ŞİRZAT KAHRAMANLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi BÎR MERKEZDEN ÎNTERAKTÎF OLARAK KONTROL EDİLEN BİLGİSAYAR SINIFI Fatih HARMANCI Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Eğitimi Danışman : Doç. Dr. Şirzat KAHRAMANLI 2006, 83 Sayfa Jüri : Doç. Dr. Şirzat KAHRAMANLI Y. Doç. Dr. Hakan IŞIK Y. Doç Dr. Hayrettin DÜZCÜKOĞLU Bu çalışma bir merkezden bilgisayar sinirinin interaktif olarak kontrol edilmesini sağlamak amacıyla yapılmıştır. Bu amaçla bilgisayar sınıfı, ağ yönetimi, program hazırlama ve tasarlama üzerine araştırmalar yapılmıştır. Konuyla ilgili hazırlanmış programlar incelenmiştir. İncelemeler sonucunda tespit edilen noktalar göz önüne alınarak bir bilgisayar programı hazırlanmıştır. Son olarak da hazırlanmış olan programın anlatımı yapılmıştır. Anahtar Kelimeler : Bilgisayar Destekli Eğitim, Bilgisayar Sınıfı, İstemci, Sunucu
Özet (Çeviri)
ABSTRACT M. S. Thesis INTERACTIVE CONTROL OF THE COMPUTER CLASSROOM FROM A CENTRAL POINT Fatih HARMANCI Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Electronics and Computer Sytems Advisor : Doç. Dr. Şirzat KAHRAMANLI 2006, 83 Page Jury : Doç. Dr. Şirzat KAHRAMANLI Y. Doç. Dr. Hakan IŞIK Y. Doç Dr. Hayrettin DÜZCÜKO?LU In this thesis I aim to provide interactive control of the computer classroom from a central point. For this purpose I investigated to understand the computer classrom, network management, programming and designing. Associated with this topic programs were studied as careful. As a result important points was established and make up a computer program. Lastly I describe to be understood the computer program. Keywords : Computer Aided Education, Computer Classroom, Client, Server