Beton tekne koşullarında değişik stoklama oranlarında yetiştirilen altınbalıkların (Carassius auratus L. 1758) gelişme performanslarının saptanması üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 172538
  2. Yazar: ABDURRAHMAN POLAT
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ERCAN SARIHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Zooloji, Zoology
  7. Yıl: 1984
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 39
Özet
iv ÖZ Çalışmada, değişik stoklama oranlarının Altınbalık (Carassius auratus)'un gelişmesi üzerine etkileri araştırılmıştır. Araştırmada, aynı büyüklükte (1x5x0,70 m) i beton tekneye yerleştirilen 20, 30, 40 ve 50 bireylik gruplar üzerinde çalışılmıştır* Boy ve canlı ağırlık gelişme bakımından, sadece 20 ile 50 bireylik gruplar arasında önemli fark bulunmuştur. Oransal sırt yüksekliği, kondisyon ve boy-ağırlık ilişkisi bakımından ise grupların benzer oldukları saptanmıştır.
Özet (Çeviri)
- V - ABSTRACT In this study, the effects of different stocking rates on the growth " of Goldfish (Carassius auratus) were studied. In the research four groups, each containing 20, 30, 40 and 50 goldfish respectively placed in the same sized concrete through (1x5x0,70 m) were examined. An important difference in lenght and live weight growth -was found only in the groups containing 20 and 50 goldfishes. Back height ratio, condition and lenght^weight relations of the groups were found similar.