Range/doppler ambiguity resolution for medium PRF radars
Orta PRF?li radarlarda menzil/dopler belirsizliğinin çözümlenmesi
- Tez No: 176893
- Danışmanlar: PROF. DR. FATİH CANATAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2008
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 175
Özet
Orta PRF radarlarında menzil ve dopler ölçümleri katlanma ve kör bölgeler nedeniyle sorunludur. Bu birden fazla PRF kullanılmasını ve bir belirsizlik çözme algoritmasını gerektirir. Tezin amacı bu görev için değişik algoritmalar geliştirilmesi ve başarımlarının kestirilmesidir. Dört farklı menzil ve doppler çözme algoritması ve bir test yazılımı Matlab ® GUI kullanılarak geliştirilmiştir ve bunların çok hedefli ortamda radar parametrelerine göre başarımları incelenmiştir
Özet (Çeviri)
Range and Doppler measurement of targets for medium PRF radars is handicapped by folding and blind regions. This requires use of multiple PRFs and a resolver algorithm. The aim of the thesis is to develop various algorithms for the task and estimate their performance. Four different range and Doppler resolver algorithms and a test software is developed by using Matlab ® GUI and their performances due to the selected radar parameters in a multi- target environment are examined.