Electronic packaging and environmental test and analysis of an EMI shielded electronic unit for naval platform
Deniz platformları için EMI uyumlu elektronik bir birimin elekromagnetik paketlemesi, analizi ve testi
  1. Tez No: 176917
  2. Yazar: YÜCEL DEVELLİOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ALTAN KAYRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Havacılık Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Aeronautical Engineering, Mechanical Engineering, Aircraft Engineering
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Havacılık ve Uzay Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 253
Özet
Bu tezin konusu deniz platformuna entegre edilen bir sistemin parcasi olan bir cihazin electronik paketlemesinin tasarım süreci ve bu tasarımın testler ve analizlerle dogrulanmasıdır. Tezin öznesi olan cihaz çalışır durumda çevresel şartlar testlerine ve elektromanyetik uyumluluk testlerine maruz bırakılmıştır. Tez, tasarım ve üretim adımlarının yanı sıra şok,titreşim ve sıcaklık analizlerini de içermektedir. Cihazin elektromanyetik uyumluluğu da tasarım süreci boyunca incelenmekte, elektromanyetik girişim için alınan önlemler ve uygulamaların detayları anlatılmakta ve bu uygulamalar sonrasında cihazin toplam ekranlama verimliliği hesaplanmaktadır.
Özet (Çeviri)
The scope of this thesis is the design and verification of an electronic packaging of a device which is a subunit of a network system that is designed for combat communication in sheltering ship. According to the project requirements this device is subjected to some environmental and electromagnetic interference tests. This thesis includes design and manufacturing steps as well as vibration, shock and thermal analyses. Electromagnetic interference is examined through the design procedure and total shielding effectiveness of the device is calculated after the applications of some electromagnetic interference precautions which are given in details.