Genişlemeyen dönüşümlerin sabit noktalarının iterasyon metotlarıyla elde edilmesi
Obtaining with iteration methods of fixed points of nonexpansive mappings
- Tez No: 177739
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SEZGİN AKBULUT
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
- Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu tezde, genişlemeyen çekmesine sahip bir reel düzgün konveks Banach uzayı, da nin boş olmayan kapalı, konveks bir alt kümesi olmak üzere , olacak şekilde genişlemeyen iki dönüşüm olsun. Uygun bir ve olmak üzere, , ,şeklinde oluşturulan iterasyon yöntemi için şu sonuçlar elde edildi: (a) Eğer nin duali , Kadec-Klee özelliğine sahip ise dizisi bir noktasına zayıf yakınsar. (b) Eğer ve , şartını sağlarsa dizisi bir noktasına kuvvetli yakınsar. (c) ve dönüşümleri ortak kararlıdır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, suppose that is a nonempty closed convex subset of a real uniformly convex Banach space with as a nonexpansive retraction. Let be two nonexpansive non-self maps with . Also suppose that is generated iteratively by, , ,where and are real sequences in for some . It is proved that (a) If the dual of has the Kadec-Klee property, then weak converges to some . (b) If and satisfies condition , then is strong converges to some . (c) and mappings are common stable.