Çukurova Üniversitesi gelişim planı
Çukurova University development plan
- Tez No: 178083
- Danışmanlar: PROF. DR. İLHAMİ YEĞİNGİL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Arkeometri, Archaeometry
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Arkeometri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
Çukurova Üniversitesi Gelişim Planı'nın amacı üniversitenin ekonomik, sosyal, teknik altyapısı ve çevresel açıdan detaylı incelenmesi yapılarak, geniş kapsamlı ve bütüncül bir çalışma ortaya konulmasıdır. Bu plan üniversitenin tüm paydaşları için bir rehber niteliği taşımakla beraber, üniversitenin gelişimini yönlendirecek stratejik projelere yol gösterici olmayı hedeflemiştir. Bu çalışmada da Çukurova Üniversitesi İmar Daire Başkanlığı'ndan elde edilen hücresel ve vektörel veriler MapInfo programı kullanılarak Coğrafi Bilgi Sistemi ortamına aktarılmış ve gerekli analizler yapılmıştır. SWOT analizi yapılarak da, üniversitenin güçlü ve zayıf yönleri tespit edilmiş ve bu durumları destekleyen imkân ve tehditler tanımlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of the Çukurova University Development Plan is substructure of economic, social, technique and with doing detailed examination of environment, totalitarian and wide-ranging work. All partners in university of the plan is to be made is a guide book by the nature, At the same time its target is guide to development of university with strategically projects. In this work, raster and vector data from building department of Çukurova University rectorate have been processed and analyzed in Geographic Information Systems using MapInfo program. Also poor and power side of Çukurova University has been defined and supported all cases, possibilities and threats with analysis of SWOT