Bilgi ve erişim amaçlı bir tekstil web sitesinin tasarımı ve uygulaması
Design of a textile web site for information and communication and its application
- Tez No: 178480
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NİHAT ÇELİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Textile and Textile Engineering
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Tekstil Mühendisliği Bölümü
- Bilim Dalı: Tekstil Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu çalışmanın web teknolojileri kullanılarak tekstil sektöründe çalışanlar, öğrenciler ve tekstil bilimine ilgi duyanlar için referans olacak temel bir kaynak olması amaçlanmıştır.Çalışma kapsamında kısaca tekstil bilimi, bilim ve teknoloji hakkında bilgi verilmiş daha sonra internet, internet tarihi ve gelişimi, web teknolojileri (HTML, ASP, CSS, JavaScript), web sitesi tasarımı (Photoshop, Dreamweaver, Flash) ve tekstil web sitesinin içeriği ve yapılan uygulamalar hakkında bilgi verilmiştir. Çalışmanın sonunda ise web teknolojilerinin önemi bir daha vurgulanmış ve yapılacak böyle projeler için önerilerde bulunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This study has been purposed to be reference as a textile web site designed by the use of different web technologies for who are working in textile industry, students and interesting about textile science.In this study as a matter of fact, summary of textile science, science and technology have been given. After that internet, internet?s history and development, web technologies (HTML, ASP, CSS, JavaScript), web designing (Photoshop, Dreamweaver, Flash) and content of textile web site and its applications have been explained. In the end of the study, importance of web technologies for getting information easily has been emphasized and some suggesitons have been given for coming studies like this project.