Topolojik uzaylarda bazı zayıf sürekli fonksiyonların dağılımları üzerine bir derleme
A collection about the decomposition of some weak continuous functions in topological spaces
- Tez No: 178568
- Danışmanlar: PROF. DR. EŞREF HATIR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Matematik Eğitimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu çalışma iki bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde, a-açık [15], semi-açık [12], pre-açık [13], b-açık [4,6,7] ve b-açık kümeler [1] ve birbiri ile olan irtibatlarını inceleyip, bu kümelerden yararlanarak oluşturulan D(c,b)-, D(c,s.p)-, D(a,b)-, D(a,s.p)-, D(p,b)-, D(p,b)-, D(b,b)- [6], D(c,s)-, D(a,s) [5], D(c,p)-, D(c,a)-, D(a,p)-kümeleri [20] ve bu kümelerin bazı özelliklerini yorumladık.İkinci bölümde, D(c,b)-, D(c,s.p)-, D(a,b)-, D(a,s.p)-, D(p,b)-, D(p,b)-, D(b,b)- [6], D(c,s)-, D(a,s) [5], D(c,p)-, D(c,a)-, D(a,p)-sürekli [20] fonksiyonları inceleyip, birbirleriyle irtibatlarını yorumladık. Tanımlanan bu sürekli fonksiyonlarla elde edilen, sürekli, a-sürekli, pre-sürekli ve b-sürekli fonksiyonların dağılımlarını inceledik.Anahtar Kelimeler : D(c,b)-, D(c,p)-, D(c,s)-, D(c,a)-, D(a,b)-, D(a,p)-, D(a,s)-, D(p,b)-, D(p,b)-, D(b,b)-sürekli fonksiyon.
Özet (Çeviri)
This study consists of two chapters. In the first chapter, examining the a-open [15], semi-open [12], pre-open[13], b-open [4,6,7] and b-open-sets [1] and the connections with each other, we interpreted D(c,b)-, D(c,s.p)-, D(a,b)-, D(a,s.p)-, D(p,b)-, D(p,b)-, D(b,b)- [6], D(c,s)-, D(a,s) [5], D(c,p)-, D(c,a)-, D(a,p)-sets [20] that are formed with the help of previously mentioned sets and some properties of these sets.In the second chapter, examining D(c,b)-, D(c,s.p)-, D(a,b)-, D(a,s.p)-, D(p,b)-, D(p,b)-, D(b,b)- [6], D(c,s)-, D(a,s) [5], D(c,p)-, D(c,a)-, D(a,p)-continuous [20] functions, we interpreted the connections with each other. We examined the decomposition of continuous, a-continuous, pre-continuous, b-continuous functions that were attained with the help of this continuous functions description of which is given.Key Words : D(c,b)-, D(c,p)-, D(c,s)-, D(c,a)-, D(a,b)-, D(a,p)-, D(a,s)-, D(p,b)-, D(p,b)-, D(b,b)-continuous function.