Ce kriterlerine göre sterilizasyon cihazı tasarımı
Design of sterilizing equipment according to ce standards
  1. Tez No: 184656
  2. Yazar: BÜNYAMİN YAVUZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN RIZA BÖRKLÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 114
Özet
CE KR TERLER NE GÖRE STER L ZASYON C HAZI TASARIMI(Yüksek Lisans Tezi)Bünyamin YAVUZGAZ ÜN VERS TESFEN B L MLER ENST TÜSÜEylül 2006ÖZETCE (Avrupa'ya Uygunluk) işareti, Avrupa Birliği (AB) ülkelerindepiyasaya sunulacak olan sanayi ürünlerinde bulunması zorunlu birişarettir. Bu işaret, ürünün Avrupa Yeni Yaklaşım Yönetmelikleri'neuygun olarak üretildiğini ve güvenli bir şekilde fonksiyonunu yerinegetirebileceğini belgelemektedir. Bu tez, tıbbi cihaz üreticilerinin CEbelgelendirme sürecinde yapmaları gereken hazırlık ve işlemleri raporetmektedir. Ayrıca tıbbi cihaz tasarımında dikkat edilecek hususlar daele alınmış ve bir örnek çalışma (sterilizasyon cihazı) ile gösterilmiştir.Bilim Kodu : 708.3.029Anahtar Kelimeler : Tıbbi Cihaz, CE Uygunluk Beyanı, Teknik DosyaSterilizasyon Cihazı.Sayfa Adedi : 100Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Hüseyin Rıza BÖRKLÜ
Özet (Çeviri)
DESIGN OF STERILIZING EQUIPMENT ACCORDING TO CE STANDARDS(M.Sc. Thesis)Bünyamin YAVUZGAZ UNIVERSITYFACULTY OF SCIENCE AND ARTSSeptember 2006ABSTRACTThe sign of CE (Conformity of Europe) in the Europe Unity is obligatoryfor industry products to release market. A product having this approvalshows the product has been produced in accordance with the NewApproach of EU Regulations and proofs that it can successfullyaccomplish its functions. This thesis reports the required preparationand procedure in the period of CE certification process, conducted bythe medical device producers (firms). Moreover, it has been dealt withwhat should be taken into considerations during the design of medicaldevices. They are also shown with a sample design (sterilizationdevice) in the context of the thesis .Science Code : 708.3.029Key Words : Medical Device, CE Declaration of Conformity,Technical File, Sterilization Device.Page Number : 100Adviser : Prof. Dr. Hüseyin Rıza BÖRKLÜ