Gazi Hastanesi'nde toplu beslenme hizmetlerinden yararlanan personelin memnuniyet durumlarının araştırılması
An evaluation of the level of satisfaction of staff of Gazi Hospital receiving the mass catering services
  1. Tez No: 194854
  2. Yazar: ÖZLEM ÜSTEL
  3. Danışmanlar: PROF.DR. YASEMİN BEYHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Beslenme ve Diyetetik, Nutrition and Dietetics
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 142
Özet
Bu araştırma,Gazi Hastanesi'nde Toplu Beslenme Hizmetleri'nden (TBH) yararlananpersonelin memnuniyet durumlarını belirlemek ve çeşitli yemeklerdeki artıkmiktarlarını saptamak amacıyla yapılmıştır. Araştırmaya, 132'si kadın, 68'ierkek toplam 200 kişi katılmıştır. Ayrıca seçilen 50 personelin, 20 yemekçeşidindeki artık miktarlarına bakılmıştır. Araştırmaya katılan bireylerin %43.5'i TBH'yi beğeni puanı olarak 60-79 arasında puan vermiştir. Bunun da% 45.6'sını erkekler, % 42.4'ünü kadınlar oluşturmaktadır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to determine the level of satisfactionof the staff of Gazi Hospital, who receives Mass Catering Services (TBH),and to determine the amount of waste for various dishes. The study has beenconducted on 200 subjects, 132 of who are female and 68 are male.Furthermore, the waste amount of 20 different dishes that were left in platesby 50 people were evaluated. 43.5% of subjects graded the TBH of thehospital with 60-79 satisfaction points. 45.6% of these subjects were maleand 42.4% were female.