1987 Yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Poliklinik Labaratuarında bulunan 0-12 yaş arasındaki çocuklarda Enterobius vermicularisin rastlanma sıklığı
- Tez No: 19599
- Danışmanlar: DOÇ.DR. H. AYDINTEN KUMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mikrobiyoloji, Microbiology
- Yıl: 1988
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 46
Özet
ÖZET 1987 yılı için'de Ege' ünüversitesi tıp fakültesi prazilotoji polikilinik labaratuarına hastanenin çeşitli poliklinik ve kliniklerin' den gönderilen ayrıca İzmir içi ve yöresin* den kişisel olarak baş varan 10367i kişi çalışma kapsamına alınmıştır. Muayyenesi yapılan 10367 kişiden 0-12 yaşların' da 827 çocukta ŞC7.9 oramn^da E.vermicularis' e rastlanmıştır. E.vermicularis* in yaş, cinsiyet ve bulundukları yerlere göre dağılım ve oranları yapılarak, çıkan sonuçlar diğer yıllara göre karşılaştırmalı olarak değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In our study 10.367 patiente Who are send from different clinies in E.Ü Medical faculty and who directly came from İzmir and interlant were examined.. It's found that 827 ( % 7.9 ) of the 10367 patients were infected with Enterobius eggs. The ratio of age, sex and residency are evaluated, compared to the other years.