Bazı işlem proseslerinin kuşburnu meyvesine uygulanması
The application of some processes over the roseship' fruit
- Tez No: 197057
- Danışmanlar: DOÇ.DR. MEHMET ALPASLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
ÖZETYüksek Lisans TeziBAZI ŞLEM PROSESLER N N KUŞBURNU MEYVES NE UYGULANMASI(YÜKSEK L SANS TEZ )Oktay YILDIZnönü ÜniversitesiFen Bilimleri EnstitüsüGıda Mühendisliği Bölümü83 + ix sayfa2005Danışman: Doç. Dr. Mehmet ALPASLANTaze kuşburnu meyvesinin ülkemizde taze olarak tüketimi yaygındeğildir. Fakat meyvenin değişik ürünlere işlenerek kullanımı yaygındır.Bu çalışmada Gümüşhane ve yakın bölgelerinden hasad edilen kuşburnumeyveleri materyal olarak kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACTTHE THESIS OF MASTERS OF SCIENCETHE APPLICATION OF SOME PROCESSES OVER THE ROSEH P? FRUITOKTAY YILDIZ83 + ix pages2005INONU UNIVERSITYGRADUATE SCHOOL OF NATURAL & APPLIED SCIENCEDEPARTMENT OF FOOD ENGINEERINGSupervisor: Assoc. Prof. Dr. Mehmet ALPASLANThe Consumption of fresh rosehips is not widespread within our country;instead it is widely consumed after processing into different products.n this study, the rosehip fruit which was harvested in Gümüşhane and itsnear province was used as a material.