Java card based security application module
Java card tabanlı güvenlik uygulama modülü
- Tez No: 202535
- Danışmanlar: DOÇ. DR. YALÇIN ÇEBİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2006
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 47
Özet
Sahip oldugumuz bilgi miktarı gelisen teknolojiye baglı olarak hızla artmaktadır.Internet ve diger sayısal ortamlar bilgi paylasımını hızlandırmakta vekolaylastırmakta, buna baglı olarak bazı bilgilerin korunması ihtiyacı ortayaçıkmaktadır. Bu ihtiyaca yönelik olarak piyasada çok fazla güvenlik yazılımıbulunmaktadır ancak arastırmalar göstermistir ki en güvenli teknikler harici birdonanım tarafından desteklenen tekniklerdir.Böyle bir donanım için kullanılabilecek seçeneklerin basında akıllı kartlargelmektedir. Üzerinde uygulama gelistirilebilmesine olanak saglayan, kolaylıkla veaz miktarlada temin edilebilen java cardlar donanımsal güvenlik modülügerçeklemesi için en uygun üründür.Bu çalısma, ucuz ve kolay kullanılabilir kisisel bir güvenlik uygulama modülügelistirilmesi için altyapı saglamak amacıyla yapılmıstır.
Özet (Çeviri)
The amount of data we have is getting higher along with the growing technology.Internet and other digital media make it possible to share data faster and easier, as amanner of this, it is needed to protect some data. There are wide variety of softwareon the market specialized on data protection, but it is proven by research that themost powerful technique is using an external hardware module.The smart card is one of the most feasible hardware which can be used as suchmodule. Java cards would be the best choice, because of the ability of applicationdevelopment in it and also it is possible to get engineering samples with smallamounts.This study gives information about infrastructure of such a personal securityapplication module.