Easy meet
Kolay arkadaş
- Tez No: 204832
- Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. RAGIP İSTEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2006
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Sabancı Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 46
Özet
Sosyal iletişim için öğrenilip uygulandığında mutlak başarıya ulaşacak bir davranışkuralları toplamı yoktur. Çoğu zamanlar, başka kişileri, çoğunlukla kendimizden yaşçabüyükleri izleyip onların davranışlarını taklit edip başarıya ulaşmayı umarız. Bazı kişilerbu avantaja sahip olamayabilirler ve diğer kişilerle tanışmakta belirli zorluklaryaşayabilirler. Bugün internet teknolojisinin yapısı ile birlikte aşırı bilgi yükleme çağındaolduğumuzu söyleyebiliriz. Daha önce mümkün olmadığı kadar bilgiye erişimimiz var veyapmamız gereken tek şey bu bilgiyi kendi ihtiyaçlarımıza göre kısıtlamaktır.Kolayarkadaş sosyal iletişimde zorluk çekenler için , tercihlerini en az hataya yer verecekşekilde kısıtlayarak başkaları ile tanışmayı daha kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
There are no certain rules of conduct for social engagement that one can learn andobide so he can suceed. Most of the times we observe others, most probably our elders, andimitate the actions hoping for fulfillment. Some people miss out on this advantage andobtain certain disabilities in becoming acquainted with others.Today, with the structure ofthe internet technology, we live in the information overload era. We have access to moreinformation than ever before, so it is only the process of limiting the information to bestsuit our needs. Easymeet aims to help the so called socially challenged by limiting theirchoices to a margin of least error in social conducts thus making meeting people easier.